Ārlietu ministrijā tiksies Eiropas Savienības informācijas sniedzēji

11.04.2019. 13:22

Šis ir nozīmīgs gads – 15 gadus Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, 5 gadus mūsu valūta ir eiro un 25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Latvijai šajos vēsturiski svarīgajos notikumos izšķiroša nozīme bija un būs informētai, zinošai un kritiski domājošai sabiedrībai. Lai pārrunātu aktuālo saistībā ar situāciju Eiropā, piektdien, 2019. gada 12. aprīlī Ārlietu ministrijā K. Valdemāra ielā 3, Rīgā ES informācijas sniedzēju forumā “Saliekam nākotnes puzli!” tiksies Eiropas Savienības informācijas sniedzēji no visas Latvijas.

Pasākums pulcēs valsts un pašvaldību ES informācijas un komunikācijas kontaktpersonas, Eiropas Savienības informācijas punktu (ESIP) darbiniekus, Europe Direct informācijas centrus (EDIC), ES info tīklu pārstāvjus, Eiropas klubus skolās, medijus, NVO, kā arī privātā sektora pārstāvjus un viedokļu līderus.

Forumu atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.

Dalībnieki piedalīsies Latvijas Universitātes profesora Dauņa Auera vadītajā diskusijā ar Latvijas Valsts prezidentu 2007–2011 Valdi Zatleru, Eiropas Komisijas Reģionālā un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieku Normundu Popenu un LU profesori Žanetu Ozoliņu par Latvijas ieguvumiem un izaicinājumiem Eiropas Savienībā.

Turpinājumā Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna informēs par breksita aktualitātēm, to ietekmi uz Latviju un Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā.

Foruma otrajā daļā dalībnieki aktīvi piedalīsies interešu grupās, lai diskutētu par to, kā runāt ar jauniešu auditoriju, kuri šogad balsos pirmo reizi, kā arī, kā runāt par vēlēšanām ar eiroskeptiķiem un tiem, kuri neizrāda interesi par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forumu rīko Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā. Aicinām piedalīties ES informācijas sniedzēju forumā, piesakot dalību Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pilna pasākuma programma pielikumā

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā