Ārlietu ministrs piedalīsies 16+1 valstu valdību vadītāju samitā Horvātijā

11.04.2019. 10:16

2019. gada 11. un 12. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pārstāvēs Latviju  8. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) valdību vadītāju samitā Dubrovnikā, Horvātijā.

Samitā plānota augsta līmeņa plenārsēde, kurā tiks pieņemts gala dokuments “Dubrovnikas vadlīnijas”. Pēc plenārsēdes notiks svinīga divpusējo līgumu un saprašanās memorandu parakstīšanas ceremonija, kurā Latvija parakstīs Saprašanās memorandu starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Ninbo pilsētas (Ķīna) pašvaldību par sadarbību e-komercijas jomā.

Vienlaikus ar 16+1 valstu valdību vadītāju samitu notiks 9. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) Biznesa forums, kuram reģistrējušies seši Latvijas uzņēmumi.

Centrāleiropas un Austrumeiropas (CAE) valstu un Ķīnas (16+1) sadarbības formāta mērķis ir aktivizēt Ķīnas sadarbību ar 11 ES dalībvalstīm (Bulgāriju, Čehiju, Horvātiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju) un piecām Balkānu valstīm (Albāniju, Bosniju-Hercegovinu, Ziemeļmaķedoniju, Melnkalni un Serbiju) investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības, kultūras un citās jomās. Latvijas prioritātes 16+1 formātā ir tirdzniecība, savienojamība, kā arī dzīvības zinātnes.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā