Latvijas prezidentūras BJVP Vecāko amatpersonu komitejas piektā sanāksme Jūrmalā

10.04.2019. 15:19

2019. gada 9. un 10. aprīlī Jūrmalā notika Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) Vecāko amatpersonu komitejas (VAK) piektā sanāksme Latvijas prezidentūras vadībā. Komiteja ir galvenais diskusiju forums un lēmumu pieņemšanas platforma BJVP sadarbības formātā, un tajā ietilpst padomes dalībvalstu Ārlietu ministriju un BJVP sekretariāta vadības pārstāvji.  

Sanāksmē VAK turpināja diskusiju par BJVP reformu plānu, ko vadīja BJVP VAK priekšsēdētājs, speciālo uzdevumu vēstnieks Juris Bone. BJVP reformu plāna izstrādes pamatā ir Zviedrijas prezidentūras BJVP noslēguma dokumentā paustā apņemšanās kontekstā ar BJVP Vīzijas grupas ziņojumu “Vision for the Baltic Sea Region beyond 2020un tā rekomendācijām. Latvijas prezidentūras BJVP nolūks ir vienoties par BJVP reformu ceļa kartes galvenajiem elementiem, nostiprinot nepieciešamo uzlabojumu būtiskākos virzienus, lai līdz ar 2020. gadu varētu sasniegt konkrētas izmaiņas BJVP darbības principos.

VAK pārstāvji pārrunāja reģiona ekspertu iesaisti Latvijas prezidentūras laikā BJVP notikušajos un plānotajos augsta līmeņa pasākumos. Šogad 3. un 4. aprīlī Jūrmalā norisinājās starptautiska konference “Ilgtspējīgas jūrlietu ekonomikas attīstība: Baltijas jūras reģiona mazo un vidējo ostu iespējas un izaicinājumi”. Tajā tika diskutēts par mazo un vidējo ostu attīstības iespējām, izaicinājumiem, risinājumiem un labo praksi. Savukārt 21. un 22. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks rīkota starptautiska mēroga konference “Kultūras mantojums digitālā vidē: veidojot sadarbības tīklu Baltijas reģionā”. 

Par BJVP ilgtermiņa prioritātes “Reģionālā identitāte” nodrošināšanai veicamajiem darba uzdevumiem un nākotnes plāniem VAK dalībniekus informēja BJVP sekretariāta vecākā padomniece Kārina Viljamsa (Kaarina Williams). Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vecākais eksperts, BJVP Ilgtspējīgas attīstības ekspertu darba grupas priekšsēdētājs Uģis Zanders sniedza prezentāciju un iesaistījās VAK diskusijā par darba grupas jaunā mandāta izstrādes procesu.

Informācijai

BJVP VAK sanāksmes rīko prezidējošā BJVP dalībvalsts. Latvijas prezidentūra BJVP turpināsies līdz 2019. gada 30. jūnijam, tālāk to nododot Dānijai. Latvijas prezidentūras laikā plānots kopā noorganizēt sešas sanāksmes. 

Latvijas prezidentūras galvenās prioritātes ir sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas; kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija. Kopš BVJP dibināšanas 1992. gadā šī ir trešā Latvijas prezidentūra.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā