Ārlietu ministrs: Latvija atbalstīs Eiropas Savienības centienus sniegt atbalstu Jordānijai bēgļu problēmas risināšanai

06.04.2019. 17:14

2019. gada 6. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Jordānijā Pasaules Ekonomikas forumā par Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfriku tikās ar Jordānijas ārlietu ministru Aimanu Alsafādī (Ayman Al Safadi), lai pārrunātu divpusējos un reģionālos jautājumus.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas un Jordānijas lieliskajām divpusējām attiecībām un aktīvo dialogu. Vienlaikus Latvija saskata būtisku attiecību padziļināšanas potenciālu. Ministrs izteica cerību, ka Jordānijas ārlietu ministram izdosies apmeklēt vizītē Latviju gaidāmā Ziemeļeiropas valstu apmeklējuma laikā.

Tāpat E. Rinkēvičs izteica gandarījumu par pozitīvajām tendencēm Latvijas un Jordānijas līgumtiesiskās bāzes attīstīšanā, jo parakstīšanai ir praktiski sagatavots saprašanās memorands par politisko konsultāciju mehānismu starp Ārlietu ministrijām. Tāpat ir uzsākts darbs pie dubultnodokļu konvencijas izstrādes, un notiek sarunas attiecībā uz  līgumu par starptautiskajiem kravu un pasažieru pārvadājumiem ar autotransportu. Latvijas ārlietu ministrs izteica vēlmi padziļināt abu valstu ekonomisko sadarbību, kas var kalpot par labu sākuma punktu sadarbībai tūrisma jomā.

Amatpersonas arī pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Jordānijas attiecības un situāciju Sīrijā. E. Rinkēvičs izteica atzinību par Jordānijas lomu situācijas stabilizācijā Tuvajos Austrumos. Savukārt ES un Jordānijas sadarbība sniedz iespējas arī Latvijas divpusējās sadarbības ar Jordāniju stiprināšanai.

E. Rinkēvičs izteica solidaritāti Jordānijai, ņemot vērā bēgļu problēmas radīto slogu valsts ekonomikai. “Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts turpinās atbalstīt Eiropas Savienības centienus sniegt atbalstu Jordānijai bēgļu problēmas risināšanai,” sacīja ministrs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā