Latvijas un Norvēģijas ārlietu ministri pārrunā divpusējo attiecību aktualitātes

04.04.2019. 17:59

2019. gada 4. aprīlī Vašingtonā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā tikās ar Norvēģijas ārlietu ministri Īni Ēriksenu Sēreidi (Ine Eriksen Søreide), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, jautājumus, kas skar Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) dienaskārtību un starptautisko attiecību aktualitātes.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas un Norvēģijas ciešo sadarbību aizsardzības, ekonomikas un kultūras jomās, īpaši Latvijas un Norvēģijas sadarbību reģionālā līmenī. Ministri arī pārrunāja zvejas iespējas, kas izriet no starptautiskajām jūras tiesībām.

Ministrs ielūdza Norvēģijas ārlietu ministri piedalīties Latvijas prezidentūras BJVP noslēguma pasākumā, ko plānots organizēt jūnijā. Šajā formātā valstīm būs iespēja diskutēt par izaicinājumiem un līdzsvara meklējumiem starp politisko dialogu un praktisko sadarbību, sinerģijām ar citiem reģiona formātiem, tostarp diskutējot par BJVP nākotni.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā