Politiskais direktors pauž Latvijas gatavību atbalstīt Uzbekistānas reformu procesu

28.03.2019. 16:31

2019. gada 28. un 29. martā Taškentā notiek Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latviju sarunās pārstāv valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Uzbekistānas delegāciju vada ārlietu ministra vietnieks Dilšods Ahatovs.

Konsultācijās tika apspriestas Latvijas un Uzbekistānas divpusējo attiecību aktualitātes un turpmākās sadarbības iespējas politiskajā jomā un ekonomikā. Sarunas partneri atzinīgi novērtēja līdzšinējo politisko dialogu un pauda apņēmību turpināt augsta līmeņa amatpersonu vizīšu apmaiņu, kā arī starpvaldību komisijas sēžu rīkošanu. J. Mažeiks izteica gandarījumu par sekmīgo sadarbību izglītības jomā – Latvijas augstskolās studē vairāk nekā 1000 studentu no Uzbekistānas; izveidojusies laba augstskolu sadarbība. Politiskais direktors atzīmēja, ka iespēja Latvijas pilsoņiem ieceļot Uzbekistānā bez vīzas kopš šī gada februāra atvieglo sadarbības attīstīšanu biznesā un tūrismā. Uzņēmējiem jau ir skaidras biznesa intereses, ko šī kārtība palīdzēs īstenot.

J. Mažeiks pozitīvi novērtēja Uzbekistānā uzsāktās reformas, kuru mērķis ir valsts modernizācija un ilgtspējīga attīstība. Viņš apliecināja, ka Latvija arī turpmāk gatava sniegt atbalstu to īstenošanā gan divpusēji, gan Eiropas Savienības un Uzbekistānas sadarbībā.

Sarunā Uzbekistānas puse iepazīstināja ar aktualitātēm Centrālāzijas reģionālajā sadarbībā. J. Mažeiks uzsvēra, ka pozitīvās tendences Centrālāzijā rada pozitīvu fonu sadarbības padziļināšanai arī ar Eiropas Savienību. Viņš uzsvēra, ka Uzbekistānai ir būtiska loma Centrālāzijas reģiona stabilitātes veicināšanā, un atzinīgi novērtēja tās centienus iesaistīt Afganistānu reģionālajos tirdzniecības un savienojamības procesos.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Uzbekistānas investīciju un ārējās tirdzniecības ministru Dr. Sardoru U. Umurzakovu (Dr. Sardor U. Umurzakov), Uzbekistānas prezidenta padomnieku Afganistānas jautājumos Ismatullu Irgaševu (Ismatulla Irgashev), kā arī starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītājiem Uzbekistānā.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā