Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza piedalās Eiropas Latviešu apvienības kopsapulcē

25.03.2019. 16:36

2019. gada 23. un 24. martā Londonā norisinājās Eiropas Latviešu apvienības ikgadējā kopsapulce, kurā piedalījās diasporas organizāciju pārstāvji no Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Itālijas, Īrijas, Krievijas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Šveices, Ukrainas, Vācijas un Zviedrijas.

Kopsapulces dalībniekus ar uzrunām sveica Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže un Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza. Vēstnieks izteica atzinību un pateicību Eiropas Latviešu apvienībai par nenovērtējamo ieguldījumu diasporas jautājumu risināšanā. Viņš uzsvēra, ka sadarbība ar tautiešiem ārpus Latvijas ir viena no valsts prioritātēm. A. Groza arī sniedza informāciju par aktualitātēm diasporas politikas jomā – veicamajām izmaiņām tiesību aktos, kas veicinās Diasporas likuma darbību, īpašu vērību pievēršot jaunveidojamās Diasporas konsultatīvās padomes darbības principiem.

Par Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāju ELA kopsapulcē Londonā tika ievēlēta Elīna Pinto.

 

Informācijai

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) apvieno ārpus Latvijas reģistrētas latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas Eiropā. ELA darbības mērķis ir pārstāvēt latviešu diasporas intereses Eiropā, koordinēt tās biedru organizāciju darbības informācijas, izglītības un kultūras jomā un veicināt sadarbības projektus starp biedru organizācijām, kā arī ar radniecīgām citu tautību emigrantu organizācijām.

ELA priekštecis – Latvijas Atbrīvošanas komitejas Eiropas centrs (LAK EC) – tika dibināts 1951. gadā. LAK EC pastāvēja līdz 1995. gadam, kad tika pārveidots par Rietumeiropas latviešu apvienību (RLA), kura 2006. gadā savukārt tika pārdēvēta par Eiropas Latviešu apvienību jeb ELA, lai tādējādi atstātu pagātnei dalījumu rietumu un austrumu latviešos. ELA ir Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) locekle.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā