ES diasporas lietu ministru sanāksmē Bukarestē Aivars Groza iepazīstina ar Latvijas pieredzi diasporas politikas īstenošanā

20.03.2019. 08:58

2019. gada 17. un 18. martā Bukarestē, Rumānijā, norisinājās Eiropas Savienības (ES) diasporas lietu ministru neformālā sanāksme, kurā piedalījās Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza.

Sanāksmē Rumānijas diasporas lietu ministre Natālija Elena Intotero (Natalia Elena Intotero) kolēģus informēja par Rumānijas praksi diasporas politikas jomā. Pasākuma dalībnieki apmainījās viedokļiem un informāciju par aktuālo savu valstu diasporas politikas jomā. Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Aivars Groza iepazīstināja klātesošos ar aktualitātēm Latvijas diasporas politikā un aktivitātēm, kas tiek īstenotas Diasporas likuma ieviešanai Latvijā. Vēstnieks īpaši uzsvēra prioritātes attiecībā uz latviešu valodas mācīšanu diasporas jaunajai paaudzei, kultūras un ekonomikas saišu pilnveidošanu, kā arī atbalstu cilvēkiem, kuri nolēmuši atgriezties Latvijā.

ES Padomes prezidējošā valsts Rumānija kā pirmā no ES prezidentūrām uz neformālo diasporas lietu ministru sanāksmi pulcēja pārstāvjus no Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Īrijas, Kipras, Lielbritānijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Ungārijas un Vācijas. Tā kā ārpus Rumānijas dzīvo ievērojams skaits šīs valsts piederīgo, diasporas jautājumi ir viena no prioritātēm, un Rumānijā šos jautājumus risina Diasporas ministrija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā