Latvija varēs sākt sarunas ar Gērnsiju par valstspiederīgo sociālo nodrošinājumu

15.03.2019. 15:15

Ārlietu ministrija ir saņēmusi apliecinājumu, ka Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste (AK) izsniegusi Gērnsijai pilnvarojumu noslēgt līgumu sociālās drošības jomā ar Latviju. Šis pilnvarojums bija galvenais nosacījums, lai Latvija un Gērnsija varētu sākt sarunas par šādu līgumu, kas ir nepieciešams sociālo tiesību, tostarp tiesību uz pensiju un citiem sociālās drošības pasākumiem, nodrošināšanai Gērnsijā strādājošajiem Latvijas valstspiederīgajiem. Atbildīgā institūcija Latvijā par līguma sarunu organizēšanu ir Labklājības ministrija. Līguma noslēgšana būs iespējama, pateicoties ilgstošam un mērķtiecīgam Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē darbam.

Gērnsija ir pašpārvaldoša teritorija AK Kroņa pakļautībā (Crown dependency) ar tiešu pakļautību Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II. Gērnsijā ir ap 60 000 iedzīvotāju un latvieši, kuru skaits uz salas ir ap 1000, ir viena no lielākajām ārvalstnieku kopienām Gērnsijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā