Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs devies vizītē uz Apvienoto Karalisti

15.03.2019. 14:09

No 15. līdz 17. martam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies Londonā, kur viņam plānotas tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkeru un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētāju lordu Bosvelu (Lord Boswell), faktisko premjerministres vietnieku Deividu Lidingtonu (David Lidington), kā arī ārlietu ministru Džeremiju Hantu (Jeremy Hunt).

Plānots, ka ministrs ar Apvienotās Karalistes pārstāvjiem pārrunās Latvijas un Apvienotās Karalistes divpusējās attiecības, tai skaitā ciešo sadarbību drošībā, kā arī Apvienotās Karalistes gatavošanos breksitam un aktuālos starptautiskos jautājumus.

Tāpat ministram Londonā paredzēta arī tikšanās ar diasporu, dalība Latvijas vēstniecības Londonā un Eiropas Reformu centra (Centre for European Reform) kopīgi rīkotā diskusijā ar Apvienotās Karalistes politiķiem, pētniekiem un žurnālistiem par starptautiskajām aktualitātēm, kā arī intervijas Apvienotās Karalistes medijiem – Sky News, Channel 5, BBC Radio 4’s Today Programme, The Guardian.

Atzīmējams, ka sarunā ar tautiešiem ministrs pārrunās Latvijas diasporas politiku, tai skaitā nesen pieņemto Diasporas likumu un tā ieviešanu dzīvē, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Latvija un Apvienotā Karaliste ir uzticami sabiedrotie un partneri, ko vieno cieša sadarbība drošībā, ekonomikā un tirdzniecībā, kā arī kultūrā, izglītībā un citās jomās. Apvienotajā Karalistē atrodas arī lielākā Latvijas diasporas daļa – vairāk nekā 100 000 tautiešu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā