Ārlietu ministrija uzņēmējiem skaidro sankciju būtību un sniedz informāciju par sankciju režīmiem un veidiem

11.03.2019. 17:07

2019. gada 11. martā Ārlietu ministrijā notika publisks seminārs uzņēmējiem “Sankcijas Latvijā: Piemērošana un ievērošana”.

Semināru vadīja Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta sankciju eksperte Elīza Grīsle, skaidrojot sankciju būtību un sniedzot informāciju par pastāvošajiem sankciju režīmiem un veidiem.

Tika arī prezentēts Ārlietu ministrijas 8. martā publicētais informatīvais materiāls (vadlīnijas) par sankciju efektīvu ievērošanu Latvijā.  Materiāls ir pieejams Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļas “Sankcijas” jaunajā atvērumā “Informatīvie materiāli”.

Vadlīnijas sniedz informāciju, kā notiek personu iekļaušana un izņemšana no sankciju sarakstiem, izņēmumu piemērošana un personu identificēšana, kā arī skaidro risku novērtējuma nepieciešamību visiem likuma subjektiem, tai skaitā, kas subjektiem būtu jāņem vērā, lai pildītu Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā noteikto pienākumu izveidot iekšējās kontroles sistēmas sankciju ievērošanai un risku pārvaldībai.

Lai regulāri saņemtu informāciju par aktualitātēm sankciju jomā, aicinām pierakstīties jaunumiem, sūtot pieprasījumu uz Ārlietu ministrijas informatīvo e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā