Latvijas Goda konsulāta atklāšana Salonikos, Grieķijā

06.03.2019. 12:03

2019. gada 6.martā Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns Grieķijas otrajā lielākajā pilsētā Salonikos, ar svinīgu pasākumu atklāja Latvijas Goda konsulātu. Latvijas Goda konsula pienākumus Centrālās, Rietumu, Austrumu Maķedonijas un Trāķijas konsulārajā apgabalā pildīs Konstantīns Gogos (Konstantinos Gogos) ar Goda konsulāta atrašanās vietu Salonikos. Svinīgais pasākums notika Saloniku Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās, kuru ar muzikālu priekšnesumu sāka latviešu komponiste Gundega Šmite, iepriecinot klātesošos viesus ar latviešu skaņdarbiem.

Turpinājumā, vēstnieks Māris Klišāns ar oficiālu runu atklāja Goda konsulātu un pasniedza jaunajam Goda konsulam dekoratīvo patentu. Savā runā vēstnieks minēja Latvijas un Grieķijas draudzīgās divpusējās attiecības, kopīgās intereses ES jautājumos, sadarbību izglītības, kultūras un tirdzniecības jomās, kā arī uzsvēra labo attiecību pilnveidošanas un saglabāšanas nozīmi. Klātesošie uzņēmēji tika aicināti sadarbībā ar jauno Goda konsulu un Saloniku Tirdzniecības un rūpniecības kameru rīkot uzņēmēju delegācijas braucienu uz Latviju, lai iepazītos ar uzņēmējdarbības iespējām Latvijā.

K. Gogos savā atbildes runā apņēmās godprātīgi pildīt savus Goda konsula pienākumus, veicinot Latvijas atpazīstamību Salonikos un, nepieciešamības gadījumā, sniegt konsulāro palīdzību Latvijas pilsoņiem Salonikos.

Svinīgo daļu ar runu noslēdza Saloniku Tirdzniecības un rūpniecības kameras pirmais vice prezidents Emanuēls Vlahojannis (Vlachogiannis Emmanouil), paužot gandarījumu par Latvijas Goda konsulāta atklāšanu Salonikos un aicinot uz Saloniku pilsētas un Latvijas ciešāku sadarbību.

Uz svinīgo pasākumu bija ieradies kupls skaits viesu, tai skaitā pārstāvji no Maķedonijas – Trāķijas reģiona pārvaldes, Saloniku domes, garīdzniecības, kultūras darbinieki, uzņēmēji un latviešu diaspora.

Goda konsulāta atklāšanas viesiem bija iespēja apskatīt Latvijas un Grieķijas Ārlietu ministriju kopīgi veidoto vēstures dokumentu/liecību izstādi “Latvija – Grieķija. 1918-2018”, kas bija izvietota pieņemšanas telpā. Izstāde tapa kā viens no Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas pasākumiem un pērnā gada decembrī tika atklāta Rīgā un šī gada februārī bija apskatāma Atēnās. Turpmāk izstāde būs eksponēta Salonikos.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā