Latvijas un Ungārijas Ārlietu ministriju politiskie direktori pārrunā transatlantiskās attiecības un ES drošības un aizsardzības jautājumus

05.03.2019. 16:06

2019. gada 5. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Ungārijas Ārlietu ministrijas politisko direktoru Ištvānu Balogu (István Balogh), kurš darba vizītē apmeklēja Rīgu. Amatpersonas pārrunāja transatlantiskās attiecības, ES drošības un aizsardzības jautājumus, konfliktu Ukrainā, Austrumu partnerību, kā arī situāciju Rietumbalkānos.

J. Mažeiks pateicās Ungārijai par ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, nodrošinot patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā un periodiski iesaistoties NATO atturēšanas pasākumos. Abas puses bija vienisprātis, ka jāstiprina ES sadarbība drošībā un aizsardzībā, bet galvenā kolektīvās aizsardzības organizācija Eiropā nemainīgi ir NATO. Svarīgi turpināt NATO pēdējo triju samitu lēmumu ieviešanu.

Konsultācijās tika pārrunāts arī konflikts Ukrainā. Politiskie direktori bija vienisprātis, ka Minskas vienošanās izpilde ir vitāli svarīga. Savukārt, runājot par sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm, J. Mažeiks atzīmēja, ka ES ir jāturpina diferencēta pieeja.

Diskutējot par aktualitātēm Rietumbalkānos, politiskie direktori uzsvēra, ka jāstiprina ES redzamība reģionā - Rietumbalkānu valstu nākotne ir ES.

Sarunā uzmanība tika veltīta arī enerģētikas drošībai un piegāžu diversifikācijai ES, kā arī migrācijas jautājumiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā