Seminārā par Latvijas attīstības sadarbību liela interese par iespējām iesaistīties projektu īstenošanā

01.03.2019. 16:35

2019. gada 1. martā Ārlietu ministrijā norisinājās 2018. gadā Ārlietu ministrijas atbalstīto attīstības sadarbības projektu īstenotāju un jomas interesentu seminārs. Tā galvenais mērķis bija veicināt informācijas apmaiņu pieredzējušo un potenciālo projektu īstenotāju vidū, veidojot augsni jaunām projektu idejām un partnerībām, kā arī atskatīties uz 2018. gada rezultātiem, ieskicēt 2019. gada plānus un Ārlietu ministrijas atbalsta iespējas.

Atklājot semināru, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica pateicās visiem projektu īstenotājiem par sekmīgu un kvalitatīvu darbu, par ko regulāri saņemam labas atsauksmes gan no mūsu partnervalstīm, gan citiem donoriem.

Z. Kalniņa-Lukaševica norādīja: “Latvijas ekspertīze īpaši ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs ir pieprasīta un novērtēta. Redzam lielas iespējas izvērst sadarbību. Apzinoties mūsu pašu ierobežoto attīstības sadarbības finansējumu, Ārlietu ministrija velta lielas pūles, lai Latvijas projektiem piesaistītu ārvalstu finansējumu. Piemēram, 2018.gadā tas vairāk nekā divas reizes pārsniedza Ārlietu ministrijas divpusējās attīstības sadarbības budžetu.”

Z. Kalniņa-Lukaševica klātesošos informēja arī par praktisko atbalstu, ko Ārlietu ministrija un Latvijas vēstniecības var sniegt gan pieredzējušiem projektu īstenotājiem, gan tādiem, kas tikai plāno tos uzsākt.

Attīstības sadarbības konsultants un SIA Corporate & Public Management Consulting Group valdes loceklis Ivo Rollis semināra dalībniekus iepazīstināja ar jautājumiem, kas būtiski dalībai starptautiskajos attīstības sadarbības projektos, savukārt Finanšu ministrijas Starptautisko finanšu institūciju nodaļas vadītāja Inga Forda informēja par iespējām pieteikties Pasaules Bankas un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) finansēto projektu īstenošanai.

Projektu īstenotāji informēja par 2018. gadā īstenoto projektu rezultātiem, kā arī diskusijās dalījās pieredzē un sniedza ieteikumus potenciālajiem projektu īstenotājiem par visdažādākajiem projektu īstenošanas aspektiem, tostarp par projektu iesniegumu sagatavošanu, partneru un starptautiskā finansējuma piesaisti, kā arī par izaicinājumiem, strādājot partnervalstīs. Lielākā interese semināra dalībniekiem bija par sadarbību publiskās pārvaldes spēju stiprināšanas un uzņēmējdarbības attīstības jomās, tāpat aktīvi tika apspriesta iesaiste demokrātiskās līdzdalības veicināšanas, dzimumu līdztiesības sekmēšanas un globālās izglītības jautājumos.

Biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) direktore Inese Vaivare: “Nevalstisko organizāciju sektors augstu vērtē Latvijas attīstības sadarbības projektus, kas palīdz stiprināt demokrātiju un labklājību mūsu partnervalstīs. Šis seminārs ir iespēja veidot lielākus un efektīvākus starpnozaru projektus.”

Informācijai

2018. gadā ar Ārlietu ministrijas divpusējās attīstības sadarbības finansējumu 448 342 euro apmērā tika īstenots 21 attīstības sadarbības projekts. Lielākais atbalsta apjoms – 60% – ieguldīts ES Austrumu partnerības valstīs. Finansējums galvenokārt novirzīts publiskās pārvaldes attīstībai un spēju stiprināšanai - 58%, uzņēmējdarbības attīstībai un eksportspējas stiprināšanai - 17%, kā arī decentralizācijas procesu atbalstam un vietējās/reģionālās pārvaldes stiprināšanai - 16%.”

Seminārā piedalījās valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību, pilsoniskās sabiedrības organizāciju un privātā sektora pārstāvji – kopā vairāk nekā 70 dalībnieki.

Infogramma

Foto galerija

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā