Valsts sekretārs Andris Pelšs uzsver Baltijas jūras reģiona valstu vienotas rīcības nozīmi cilvēku tirdzniecības novēršanā

21.02.2019. 18:24

2019. gada 21. un 22. februārī Rīgā Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) laikā norisinās cilvēku tirdzniecības apkarošanas un novēršanas tematikai veltīta starptautiska konference “Cilvēku tirdzniecība – noziegums ar pārāk maz notiesājošiem spriedumiem un pārāk daudz upuriem”. Pasākuma mērķis ir veidot vienotu izpratni Baltijas jūras reģionā par cilvēku tirdzniecības upuru tiesībām, stiprināt noziegumu izmeklēšanu un kriminālvajāšanu, kā arī sekmēt cilvēku tirdzniecības lietu efektīvu izskatīšanu tiesās.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs 21. februārī uzrunāja konferences dalībniekus, uzsverot cilvēku tirdzniecības jautājuma nemainīgo aktualitāti Baltijas jūras reģionā. Valsts sekretārs akcentēja ciešākas un efektīvākas sadarbības nepieciešamību atbildīgo institūciju un partneru vidū, lai kopīgiem spēkiem apkarotu šo noziedzīgo nodarījumu un sniegtu atbilstošu palīdzību cietušajiem. BJVP izveidotā darba grupa cīņai pret cilvēku tirdzniecību sniedz atzīstamu ieguldījumu cilvēku tirdzniecības apkarošanas projektu īstenošanā, koordinējot aktivitātes un informācijas apmaiņu starpvalstu līmenī Baltijas jūras reģionā.

Rīgā notiekošajā starptautiskajā konferencē, kuru organizē un vada Iekšlietu ministrijas speciālisti, piedalās Baltijas jūras reģiona valstu, Apvienotās Karalistes, ASV, Baltkrievijas, Slovākijas, Kanādas, Beļģijas un Eiropas Komisijas pārstāvji: izmeklētāji, prokurori, tiesneši, pētnieki, politikas veidotāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri strādā ar cietušajām personām. Konferences dalībnieki diskutē un apmainās pieredzē par cilvēku tirdzniecības gadījumiem, to izmeklēšanu un lietu iztiesāšanu, kā arī upuru tiesībām cilvēku tirdzniecības gadījumu izmeklēšanas procesos.

Līdz 30. jūnijam Latvija vada BJVP prezidentūru, kuras viens no prioritārajiem uzdevumiem ir saskaņotas rīcības Baltijas jūras reģionā veicināšana, saskaroties ar sabiedrības drošības apdraudējumiem, tostarp cīņā pret cilvēku tirdzniecību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā