Ārlietu ministrs tiekas ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes pārstāvjiem

20.02.2019. 12:00

2019. gada 20. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes pārstāvjiem. Tikšanās laikā ministrs izteica pateicību PBLA pārstāvjiem par pastāvīgu atbalstu Latvijas interešu aizstāvībā, īpaši izceļot konsekventu atbalstu Latvijas drošības jautājumu risināšanā atbilstoši Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Tāpat ministrs atzinīgi novērtēja PBLA atbalstu Latvijas izglītības un kultūras projektu izstrādē un realizēšanā pasaulē.

Puses pārrunāja arī Diasporas likuma ieviešanas gaitu. Saskaņā ar likumu Ārlietu ministrija ir kļuvusi par diasporas politikas koordinējošo iestādi, un šobrīd galvenā prioritāte ir diasporas likumam pakārtoto tiesību aktu ieviešana. Ministrs un PBLA pārstāvji apmainījās viedokļiem par jaunveidojamās Diasporas konsultatīvās padomes darbības principiem. PBLA valdes pārstāvji informēja, ka viena no turpmākajām organizācijas prioritātēm būs atbalsts uzņēmējdarbībai, īpaši Latvijas un ASV biznesa struktūru sadarbības veicināšanā un kopīgu projektu veidošanā ar akcentu uz Latvijas reģionu iesaisti šajos projektos. Šajā kontekstā tika pārrunāta sadarbība PBLA rīkotajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizēšanā Valmierā šā gada novembrī, kas vērsts uz diasporas uzņēmēju iesaisti Latvijas tautsaimniecībā,  kā arī šā gada maijā plānotajā ASV–Latvijas biznesa konferencē  “Spotlight Latvia” Denverā.

Sarunā piedalījās PBLA valdes priekšsēde Kristīne Saulīte un Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā