Ārlietu ministrs piedalīsies ES ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Bukarestē

30.01.2019. 15:25

2019. gada 31. janvārī un 1. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā jeb tā dēvētajā Gimnihas (Gymnich) sanāksmē Bukarestē, Rumānijā.

Neformālajā sanāksmē paredzēta diskusija par Austrumu partnerību un šīs politikas desmitgades atzīmēšanas pasākumiem. Ministri pārrunās arī ES attiecības ar Ķīnu. Tāpat sanāksmē plānots diskutēt par aktuālo situāciju Sīrijā un Venecuēlā.

Tradicionāli Gimnihas sanāksmes laikā notiek arī ES dalībvalstu ārlietu ministru kopīga sesija ar kandidātvalstīm, un šoreiz ministriem ir plānota diskusija par sadarbību Ķīnu.

Informācijai

Neformālā jeb tā dēvētā Gimnihas sanāksme ir regulāra ES ārlietu ministru tikšanās, kuru reizi pusgadā organizē ES prezidējošā valsts. To vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos. Sanāksmju laikā notiek stratēģiskas diskusijas par ES ārlietu un drošības politikas mērķiem un instrumentiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā