Zanda Kalniņa-Lukaševica aicina jaunos profesionāļus no Eiropas kaimiņattiecību politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm veicināt pozitīvas pārmaiņas un starptautisko sadarbību

20.12.2018. 20:40

2018. gada 20. decembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica sveica 57 jaunos profesionāļus no Eiropas kaimiņattiecību politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm ar Rīgas Juridiskās augstskolas Padziļinātās un Intensīvās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā absolvēšanu. 2018. gadā Intensīvā programma tika daļēji finansēta no Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta.

Parlamentārā sekretāre, uzrunājot jaunos programmu absolventus, norādīja: “Ieguldot partnervalstu profesionāļu zināšanās, mēs ieguldām ne tikai šo partnervalstu attīstībā, bet arī mūsu kopīgajā nākotnē. Mēs ceram, ka šīs mācības dos jums papildu pārliecību īstenot pozitīvas pārmaiņas savās mājās un iestāties par starptautiskās sadarbības veicināšanu!”

Parlamentārā sekretāre pateicās Norvēģijas valdībai un Zviedrijas Institūtam par finansiālu atbalstu apmācību programmām, kā arī Rīgas Juridiskajai augstskolai un tās partneriem – Latvijas Universitātei, Rīgas Ekonomikas augstskolai, Latvijas Ārpolitikas institūtam un Eiropas Administrācijas institūtam – par ilggadējo ieguldījumu programmu īstenošanā.

Šajā rudenī Padziļinātās un Intensīvās programmas ietvaros Latvijā izglītojās 57 pilsoniskās sabiedrības, publiskās pārvaldes un akadēmiskās vides pārstāvji no 18 zemēm - Albānijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Bosnijas un Hercegovinas, Ēģiptes, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas, Melnkalnes, Moldovas, Palestīnas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Serbijas, Ukrainas,  Uzbekistānas. Programmas laikā dalībnieki guva ieskatu Eiropas Savienības darbībā un Latvijas pārejas un reformu pieredzē. Papildus lekcijām un semināriem dalībnieki apmeklēja Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kā arī devās mācību vizītē uz ES institūcijām Briselē un Luksemburgā. Šis bija jau septītais Padziļinātās programmas un piektais Intensīvās programmas semestris.

Informācijai

Starpdisciplinārās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvija veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada, un tās koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Trīs mēnešu Padziļinātā programma un sešu nedēļu Intensīvā programma finansējumu daļēji saņēmušas no Latvijas valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem attīstības sadarbības politikai. Ieguldījumu programmas īstenošanā sniegušas arī ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice. Kopš 2014. gada abas apmācību programmas kopā apguvuši 267 dalībnieki no Eiropas kaimiņattiecību politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā