Ārlietu ministrija rīko ikgadējo Latvijas vēstnieku sanāksmi

14.12.2018. 16:02

2018. gadā no 18. līdz 20. decembrim Rīgā norisināsies ikgadējā Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku sanāksme.

Sanāksmi 18. decembrī ar uzrunu atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Sanāksmes laikā vēstniekiem ir plānotas tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli, Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, Satiksmes ministrijas valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu un citām valsts amatpersonām.

Dienu pirms sanāksmes oficiālās atklāšanas vēstnieki darba sēdēs apspriedīs Latvijas intereses starptautiskajās organizācijās, Centrālāzijā, Tuvajos austrumos un Āzijā, kā arī diskutēs par diasporas politiku un augstākās izglītības eksporta iespējām.

Sanāksmes izbraukuma laikā vēstnieki apmeklēs Dizaina fabriku - Rīgas Tehniskās universitātes inovāciju un uzņēmējdarbības platformu ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu -, kur studenti un augsti kvalificēta ekspertu komanda strādā pie inovatīvu produktu izveides sadarbībā ar Latvijas uzņēmumiem, organizācijām un zinātniekiem. Savukārt Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” apmācību centrā vēstnieki pārrunās transporta savienojamības iespējas un priekšrocības.

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksme ir ikgadējs ārlietu dienesta pasākums, kurā pārrunā ārlietu dienesta prioritātes un aktuālos uzdevumus. Sanāksmē piedalīsies arī valsts augstāko amatpersonu ārlietu padomnieki un Ārlietu ministrijas darbinieki.

 

Mediju ievērībai 18. decembrī Ārlietu ministrijā:

Plkst. 9.30–9.45 – kopīgais foto

Foto/video iespēja. Norises vieta: 1. stāva foajē

 Plkst. 9.50–10.10 – īsu interviju iespēja ar vēstniekiem

Pasākumā nepieciešama speciāla akreditācija.

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību, tai skaitā vēlmi individuāli intervēt kādu no vēstniekiem, lūdzam pieteikt līdz 17. decembra plkst. 15:00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Mediju pārstāvjiem lūgums plānot savlaicīgu ierašanos.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā