Ārlietu ministrija izsludina projektu pieteikšanas termiņus 2019. gadā plānotajiem diasporas atbalsta projektiem

14.12.2018. 15:06

Ārlietu ministrija izsludina projektu pieteikšanas termiņus 2019. gadā plānotajiem diasporas atbalsta projektiem:

·         15. janvāris projektiem, kuru realizācija paredzēta laika posmā no 2019. gada 14. februāra līdz 2019. gada 30. jūnijam;

·         15. aprīlis projektiem, kuru realizācija paredzēta laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 31. decembrim;

·         15. jūlijs

·         15. oktobris.

Ņemot vērā vēstniecību un pārstāvniecību iesaisti projektu izskatīšanā, pirms projektu iesniegšanas lūgums kontaktēties ar attiecīgo vēstniecību vai pārstāvniecību par projektu iesniegšanas termiņiem tajā. Tas vēstniecībām un pārstāvniecībām nodrošinās iespēju izskatīt projektus un līdz izsludinātajiem termiņiem iesniegt tos Ārlietu ministrijā.

Aicinām projektus iesniegt savlaicīgi, rēķinoties ar to, ka otrajā pusgadā komisijai pieejamais atlikušais  finansējums varētu būt ierobežotā apjomā.

Diasporas projektu izvērtēšanas komisija (turpmāk – Komisija) varēs lemt par līdzekļu piešķīrumiem 2019.gada janvāra beigās  ar nosacījumu, ja tiks apstiprināts valsts budžets.

Vienlaikus informējam, ka, realizējot Diasporas likumā noteiktos mērķus un uzdevumus, Komisija par 2019. gada prioritātēm noteikusi projektus, kuri veicina:

  • latviskās identitātes un piederības stiprināšanu un latviešu valodas saglabāšanu, kā arī  kultūras izpēti un saglabāšanu;
  • mērķtiecīgu diasporas iesaistīšanu Latvijas tautsaimniecības, valsts pārvaldes un zinātnes attīstīšanā;
  • diasporas pilsoniskās un politiskās līdzdalības veicināšanu;
  • remigrāciju.

Projektu pieteikumi jāiesniedz Ārlietu ministrijā saskaņā ar 2018. gada 5. jūnijā apstiprināto “Kārtību, kādā Ārlietu ministrija atbalsta Latvijas diasporu un tās organizāciju veidotos projektus”. Ar Kārtību var iepazīties šeit.

Informācija par projektu iesniegšanas kārtību pieejama Ārlietu ministrijas mājas lapā – Aktualitātes – Saites – Tautiešiem ārzemēs – Projektu iesniegšanas kārtība: https://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/projektu-iesniegsanas-kartiba.

Ja diasporas organizācijas mītnes valstī ir Latvijas vēstniecība, konsulāts vai nerezidējošais vēstnieks, diasporas organizācijas iesniedz projektus vēstniecībai, konsulātam vai nerezidējošam vēstniekam, bet valstī, kurā nav vēstniecības, konsulāta vai nerezidējoša vēstnieka, diasporas organizācija vai diasporas reģionālās organizācijas projektu pieteikumus iesniedz tieši Ārlietu ministrijai.

Par projektu izstrādāšanas un iesniegšanas jautājumiem rekomendējam savlaicīgi konsultēties ar Latvijas pārstāvniecību (vēstniecība vai konsulāts), nerezidējošo vēstnieku vai (valstī, kurā nav vēstniecības, konsulāta vai nerezidējoša vēstnieka) ar Ārlietu ministriju.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā