Valsts sekretārs Andris Pelšs ES valsts sekretāru neformālajā sanāksmē Rumānijā

07.12.2018. 16:08

2018. gada 6. un 7. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs Bukarestē, Rumānijā, piedalījās ES dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru neformālajā sanāksmē.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar Rumānijas ES prezidentūras prioritātēm, kā būtisku uzsverot dalībvalstu politiskās vienotības un ekonomiskās konverģences nozīmi. Tikšanās gaitā A. Pelšs akcentēja Latvijas interesi panākt progresu sarunās par ES nākamo daudzgadu budžetu, atbalstu ES kaimiņpolitikai, kā arī cīņu pret dezinformāciju.

Atsevišķa darba sesija bija veltīta viedokļu apmaiņai par transatlantisko attiecību nozīmīgumu Eiropai. Noslēgumā tikšanās dalībnieki diskutēja par diplomātisko dienestu praktiskās sadarbības pilnveidi.

ES Ārlietu ministriju valsts sekretāru sanāksmes tiek organizētas divas reizes gadā pirms prezidentūras ES Padomē. Rumānija pārņems prezidentūru 2019. gada 1. janvārī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā