Čehijā akreditēta Latvijas vēstniece Gunta Pastore

07.12.2018. 12:39

2018. gada 6. decembrī Prāgā svinīgā ceremonijā Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Gunta Pastore iesniedza akreditācijas vēstuli Čehijas Republikas prezidentam Milošam Zemanam (Miloš Zeman).

Čehijas prezidentam vēstniece pauda gandarījumu par abu valstu divpusējām attiecībām un pateicās par Čehijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā. Čehijas karavīri piedalās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kā arī 2019. gadā veiks Baltijas gaisa telpas patrulēšanas kārtējo misiju.

Sarunā tika skarti arī Latvijas un Čehijas politiskās un ekonomiskās sadarbības jautājumi. Čehijas prezidents īpaši uzsvēra ekonomiskās diplomātijas lomu, kas ir ļoti nozīmīga, sniedzot atbalstu mūsu valstu uzņēmējiem.

Jaunās vēstnieces akreditācija notiek laikā, kad Latvija un Čehija svin nozīmīgus valsts svētkus – 100. gadadienas kopš Latvijas un Čehoslovākijas neatkarīgo valstu dibināšanas 1918. gadā. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā