Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienībai ir jāsniedz lielāks atbalsts Ukrainai

06.12.2018. 21:28

2018. gada 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Milānā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25. Ministru padomes sanāksmes laikā piedalījās Ukrainas organizētā pasākumā “Par Krimas Autonomās Republikas, Sevastopoles, Melnās jūras un Azova jūras daļu militarizāciju”.

Savā uzrunā ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka š.g. 25. novembrī Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes dienesta kuģu uzbrukums trim Ukrainas Jūras spēku kuģiem starptautiskajos ūdeņos netālu no Kerčas šauruma ir uzskatāms par agresijas aktu.

“Vēlos arī uzsvērt, ka neuzskatām šo par atsevišķu incidentu, bet gan par klaju starptautisko tiesību pārkāpumu un uzbrukuma Ukrainas suverenitātei turpinājumu. Tāpēc pieprasām Krievijai pēc iespējas ātrāk un bez priekšnosacījumiem atbrīvot arestētos Ukrainas jūrniekus un sagrābtos kuģus. Aicinām Krieviju spert visus nepieciešamos soļus situācijas deeskalēšanai. Šobrīd Eiropas Savienībai ir jāsniedz lielāks atbalsts Ukrainai,” uzsvēra E.Rinkēvičs.

 

Informācijai

2014. gadā Latvijā tika uzsākta karadarbībā Ukrainā cietušo Ukrainas karavīru ārstēšana un rehabilitācija. Izmantojot valsts atbalsta programmu, 2014.-2016. gadā Latvijā ir ārstējušās 27 personas. Šogad Nacionālajā centrā ”Vaivari” rehabilitācijas kursu izgāja 15 Ukrainas karavīri.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā