Ārlietu ministrs: pāreja uz valsts valodu mazākumtautību skolās Latvijā tiks konsekventi ieviesta

06.12.2018. 17:04

2018. gada 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Milānā, Itālijā, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25. Ministru padomes sanāksmes laikā tikās ar EDSO augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Zanjēru (Lamberto Zannier), lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību ar komisāru. 

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja sadarbību ar komisāra biroju, kas ir intensīva dažādos formātos, un aicināja apmeklēt Latviju nākamā gada pavasarī. E. Rinkēvičs pauda bažas par Krimas tatāru kritisko stāvokli un aicināja komisāram izmantot visus tā rīcībā esošos instrumentus, lai veicinātu Krimas tatāru tiesību ievērošanu.

Amatpersonas arī pārrunāja izglītības reformu Latvijā. Ministrs pauda pārliecību, ka nesen pieņemtā izglītības reforma, kas tostarp nosaka pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā mazākumtautību skolās Latvijā, tiks konsekventi ieviesta, un tas atbilst starptautiskajām saistībām. Vienlaikus ārlietu ministrs apliecināja, ka pieņemtā izglītības reforma Latvijā sniegs vienlīdzīgas iespējas visiem skolu absolventiem bez jebkāda veida diskriminācijas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā