Edgars Rinkēvičs piedalīsies EDSO Ministru padomē

05.12.2018. 15:02

2018. gada 6. un 7. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Milānā piedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25. Ministru padomes sanāksmē, ko organizē EDSO prezidējošā valsts Itālija.

Sanāksmē paredzēta viedokļu apmaiņa par konfliktu Ukrainā, saistību ievērošanu un uz noteikumiem balstītas Eiropas drošības kārtības atjaunošanu. Tāpat plānots apspriest drošības, militāri politiskos, cilvēktiesību un pamatbrīvību, ekonomiskās un vides sadarbības jautājumus, kā arī pieņemt lēmumus visās trīs EDSO dimensijās: militāri politiskajā, ekonomiskajā un humānajā.

E. Rinkēvičs uzstāsies ar runu, uzsverot EDSO lomu Ukrainas krīzes risināšanā, EDSO pamatprincipu un vērtību ievērošanas nepieciešamību, kā arī par pašreizējo situāciju Azovas jūrā un EDSO humāno dimensiju.

Tāpat EDSO Ministru padomes laikā E. Rinkēvičs piedalīsies Ukrainas organizētajā pasākumā par Krimas Autonomās Republikas, Sevastopoles, Melnās jūras un Azovas jūras daļu militarizāciju. 

Informācijai

EDSO Ministru padome ir organizācijas galvenā lēmējinstitūcija un izpildinstitūcija. Ministru padomes sanāksmes notiek ik gadu, un 57 EDSO dalībvalstu ministriem tās ļauj pārskatīt un novērtēt organizācijas darbību iepriekšējā gada laikā, kā arī sniedz iespēju uzzināt dalībvalstu nacionālās nostājas drošības un sadarbības jautājumos. Iepriekšējā EDSO Ministru padomes sanāksme norisinājās 2017. gadā Vīnē Austrijas vadībā. Nākamgad EDSO prezidējošā valsts būs Slovākija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā