Akreditēts Latvijas vēstnieks Turkmenistānā Mihails Popkovs

03.12.2018. 15:57

2018. gada 28. novembrī Ašhabadā Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Mihails Popkovs iesniedza akreditācijas vēstuli Turkmenistānas parlamenta priekšsēdētājai Guļšatai Mammadovai (Gulshat Mammadova).

Sarunā M. Popkovs pauda gatavību turpināt attīstīt abu valstu politisko un ekonomisko dialogu un aicināja stiprināt sadarbību tranzīta, loģistikas, zaļo tehnoloģiju, izglītības un tūrisma nozarē.  G. Mammadova pateicās par Latvijas līdzšinējo atbalstu un izteica Turkmenistānas interesi stiprināt starpparlamentāro sadarbību.

Akreditācijas vizītes laikā Turkmenistānā vēstnieks tikās arī ar ārlietu ministru Rasitu Meredovu (Rasit Meredov) un pārrunāja divpusējās sadarbības aktualitātes un perspektīvas, kā arī Turkmenistānas un ES attiecības un reģionālās iniciatīvas.

Ar finanšu un ekonomikas ministra vietnieku Annamuhamedovu Ezizgeldi (Annamuhamedov Ezizgeldi) tika apspriestas Latvijas un Turkmenistānas sadarbības iespējas transporta un loģistikas, zaļo tehnoloģiju, digitālo tehnoloģiju, lauksaimniecības, izglītības un tūrisma jomā. Turkmenistānas puse pauda gatavību organizēt nākamo Latvijas un Turkmenistānas starpvaldību komisijas sēdi ekonomiskās, rūpnieciskās un zinātniski tehniskās sadarbības jautājumos, kas ļaus arī praktiski izvērtēt potenciālos sadarbības projektus. Vēstnieks aicināja izmantot Latvijas pieredzi un ekspertīzi, lai veicinātu turpmāko valsts ekonomisko attīstību un diversifikāciju. Vēstnieks aicināja Turkmenistānas pārstāvjus apmeklēt Latviju un iepazīt loģistikas pakalpojumu piedāvājumu, lai arī turpmāk stiprinātu Turkmenistānas savienojamību ar Eiropu.

Vēstnieks M. Popkovs rezidē Taškentā, Uzbekistānā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā