Latvijas un Alanjas biznesa forums pulcē plašu interesentu loku

26.11.2018. 16:36

2018. gada 26. novembrī Ārlietu ministrijā norisinājās Latvijas un Alanjas, Turcijā, biznesa forums, kas tika organizēts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Pēc Latvijas goda konsula Alanjā Nurkana Šašmaza (Nurkan Şaşmaz) ielūguma vizītē Latvijā ieradās vairāk nekā 60 uzņēmēju no Alanjas pilsētas un tuvējā reģiona, pārstāvot būvniecības un tūrisma jomas, kā arī dažādas tirdzniecības nozares.

Foruma atklāšanā Latvijas vēstnieks Turcijā Pēteris Kārlis Elferts pauda gandarījumu par pieaugošo biznesa intensitāti. Savukārt Turcijas vēstniece Latvijā Gilsuna Erkula (Gülsun Erkul) uzsvēra labās Latvijas un Turcijas politiskās attiecības, kas ir lieliska platforma ekonomiskā dialoga paplašināšanai. Klātesošos uzrunāja Latvijas Investīciju un attīstības direktors Andris Ozols un Alanjas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Mehmets Šahins (Mehmet Şahin).

Dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par Latvijas biznesa vidi, īpaši tūrisma jomu, kā arī iepazīt Latvijas uzņēmēju piedāvājumu Turcijas tirgum. Pieredzē dalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji Valters Jēkabsons un Mārtiņš Eņģelis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste, aviosabiedrības “Turkish Airlines” mārketinga pārstāve Vēsma Landsmane un uzņēmuma “Bureau Veritas Latvia” projektu menedžeris Ģirts Tobijs. Ar nākotnes plāniem iepazīstināja 2018. gada pavasarī dibinātā Latvijas–Turcijas uzņēmēju asociācija (LETIAD), kas apvieno Latvijā dzīvojošus turku un latviešu uzņēmējus.

Par investīciju iespējām Valkas un Valgas reģionā informēja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Alanjas biznesa delegācija Rīgā ieradusies divu dienu vizītē. Turcijas uzņēmējiem plānota tikšanās arī ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, lai pārrunātu uzņēmēju intereses pārstāvošo organizāciju sadarbību.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā