Parlamentārā sekretāre piedalīsies ES Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem

23.11.2018. 16:18

2018. gada 26. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Briselē, Beļģijā, notiekošajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem.

Padomē paredzēta viedokļu apmaiņa par priekšlikumu izveidot Āfrikas un Eiropas ilgtspējīgu ieguldījumu un investīciju aliansi, lai sekmētu Āfrikas socioekonomisko attīstību. Tāpat dalībvalstu pārstāvji tiks informēti un diskutēs par progresu sarunās saistībā ar ES ārējās darbības finansēšanu nākamajā ES daudzgadu budžetā 2021.-2027. gadam.

Sanāksmē plānota arī diskusija par dzimumu līdztiesību un attīstību, kurā kā īpašie viesi aicināti 2018. gada Nobela miera prēmijas laureāti – Kongo Demokrātiskās Republikas ārsts-ginekologs Deniss Mukvege (Denis Mukwege) un Irākas jezīdu minoritātes cilvēktiesību aktīviste Nadia Murada (Nadia Murad).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā