Vēstnieks diasporas jautājumos sagaida Latvijas simtgadi kopā ar Brazīlijas latviešiem

16.11.2018. 17:32

No 2018. gada 14. līdz 18. novembrim Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts piedalās Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības (DAKLA) kongresā, kā arī pirmajā latviešu kultūras festivālā, kas par godu Latvijas simtgadei norisinās Brazīlijas lielākajā latviešu centrā Novaodesā. Festivālu organizē Latviešu kultūras apvienība Brazīlijā.  

Uzrunājot Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības kongresa dalībniekus, vēstnieks atzinīgi novērtēja ieguldīto darbu, ko pēdējos gados veikusi Brazīlijas tautieši latviskā mantojuma saglabāšanā, tostarp uzturot kora dziedāšanas un tautas deju tradīcijas. Latvija sniedz un arī turpmāk sniegs atbalstu, lai stiprinātu latviešu organizāciju darbību šajā tālajā kontinentā.

Lai arī politiskā nestabilitāte kontinentā pēdējās desmitgadēs nav bijis veicinošs faktors latviešu organizāciju darbībai, 14. novembrī vēstnieks piedalījās svinīgajā ceremonijā Novaodesas pilsētas domē, kura pilsētas mērs Benžamins Bils Vieira de Souza (Benjamin Bill Vieira de Souza) parakstīja domes pieņemto lēmumu par zemes gabala piešķiršanu Latviešu centra ierīkošanai.

Savukārt 17. novembrī A. Sjanīts uzrunās latviešu kultūras festivāla galvenā notikuma – lieluzveduma “Ar Latviju sirdī” dalībniekus un klausītājus, kuru vidū būs gan vietējā deju kopa “Staburags”, gan Cēsu Kultūras centra senioru deju kolektīvs “Dzirnas”. Tā būs iespēja pateikties tiem latviešiem, kuri ir daudz darījuši latvietības saglabāšanā lielākajos Brazīlijas latviešu centros Novaodesā, Ižuī, Vārpā un Sanpaulu, kā arī citās vietās.

Svētki noslēgsies svētdien ar dievkalpojumu vienā no Novaodesas latviešu baptistu baznīcām (Igreja Batista Fazenda Velha).

Vairāk par pirmo latviešu kultūras festivālu Novaodesā: http://letoniabrasil.org/festival/indexLV.html

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā