Ārlietu ministrs ES Vispārējo lietu padomē diskutēs par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam un Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības aktuālo situāciju

09.11.2018. 17:47

2018. gada 12. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmēs Briselē.

ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē ministri apspriedīs progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, kā arī diskutēs par dalībvalstu prioritātēm nākamajā ES daudzgadu budžetā.

Sanāksmē ministri iepazīsies ar sākotnējo darba kārtību 13. - 14. decembra Eiropadomes sanāksmei, kā arī tiks informēti par Eiropas Komisijas darba programmu 2019. gadam un subsidiaritātes pakotnes jautājumiem. Austrijas prezidentūra un ienākošā Rumānijas prezidentūra ziņos arī par galvenajiem pasākumiem 2019. gada Eiropas semestra procesa ietvaros.

Tāpat ministri apmainīsies ar viedokļiem ikgadējā dialogā par likuma varas principu ievērošanu, konkrēti par uzticību valsts institūcijām un likuma varai. Eiropas Komisija arī informēs dalībvalstis par aktuālo situāciju par likuma varas jautājumiem Polijā kopš pēdējās diskusijas Vispārējo lietu padomē š.g. 16. oktobrī. Plānots, ka ministri diskutēs arī par aktuālo situāciju jautājumā par likuma varu Ungārijā.

Savukārt Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmē ministri uzsāks darbu pie 13. - 14. decembra Eiropadomes sanāksmes 50. panta formātā sagatavošanas un uzklausīs ES sarunveža sniegto informāciju par aktuālo sarunās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES.

 

Informācijai

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2018. gada otrajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Austrija.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes ES-27 dalībvalstu sastāvā (50. panta formātā) tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības sarunu procesu.

Eiropas semestris ir ikgadējs ekonomikas un fiskālās politikas koordinācijas cikls ar mērķi izvērtēt ekonomisko situāciju ES dalībvalstīs un ES kopumā, kā arī piedāvāt rekomendācijas dalībvalstīm to ekonomikas politikas īstenošanai un stiprināšanai.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā