Ikgadējā konferencē diskutēs par latviešu valodu Eiropas Savienībā

08.11.2018. 17:11

2018. gada 9. novembrī Ārlietu ministrijā diskutēs par latviešu valodas lomu un vietu Eiropas Savienībā. Vienpadsmitā ikgadējā konferencē „Latviešu valoda Eiropas Savienībā – valoda kā galvenais tulkošanas rīks, aspekts un vērtība” tiks pārrunāti valodas un tulkošanas jautājumi Eiropas Savienības iestādēs.

Šā gada konference veltīta valodai un tās nozīmei tulkotāja darbā. Tāpat konferencē būs paneļdiskusijas, kurās kopā ar ekspertiem būs iespēja apspriest valodas, terminoloģijas un sadarbības ar tulkiem jautājumus.

Konferenci atklās Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.

Ar priekšlasījumiem uzstāsies gan Latvijas, gan ES institūciju pārstāvji. Pasākumu vadīs Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš un Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta Latviešu valodas departamenta 1. nodaļas vadītāja Liena Muskare.

Pasākumu organizē Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Valsts valodas centru un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā