Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju politiskie direktori apspriež ES ārpolitikas un drošības jautājumus

08.11.2018. 16:59

2018. gada 8. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks darba vizītē apmeklēja Viļņu, kur tikās ar Lietuvas Ārlietu ministrijas politisko direktori Astu Skaisgirīti (Asta Skaisgirytė) un apsprieda aktuālos ES ārlietu un drošības jautājumus: Baltijas reģiona drošības stiprināšana, ES sadarbība ar NATO, transatlantiskās attiecības un situācija Tuvajos Austrumos.

Īpaša uzmanība tika veltīta reģionālās drošības jautājumiem, tai skaitā konfliktam Ukrainā. Politiskais direktors nosodīja Krievijas īstenoto agresiju Ukrainas austrumos un uzsvēra, ka arī Krimas tilta būvniecība ir Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpums.

Abas puses bija vienisprātis, ka sankcijas pret Krieviju ir jāsaglabā līdz pilnīgai Minskas vienošanos izpildei.

Sarunā par Austrumu partnerības valstīm J. Mažeiks norādīja, ka svarīgi turpināt diferencētu pieeju sadarbībā ar katru no valstīm. 2019. gads būs īpašs, jo tiks atzīmēta Austrumu partnerības desmitgade.

Pārrunājot situāciju Tuvajos Austrumos, politiskais direktors uzsvēra, ka Latvija atbalsta daudzpusēju pieeju Tuvo Austrumu miera procesa sarunās. Diskutējot par aktualitātēm Irānā, tika norādīts, ka ASV un ES dialogs ir būtisks, lai meklētu risinājumu Irānas agresīvās reģionālās politikas un ballistisko raķešu programmas radītajiem draudiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā