Baltijas valstis un Koreja politiskajās konsultācijās Viļņā pārrunā veiksmīgo sadarbību

02.11.2018. 16:47

2018. gada 2. novembrī Viļņā norisinājās Baltijas valstu un Korejas Republikas (Dienvidkoreja) trešās politiskās konsultācijas, kuru laikā puses apsprieda divpusējos sadarbības jautājumus, situācijas attīstību un drošības politikas jautājumus Āzijā un Eiropā, kā arī sadarbību globālo problēmu risināšanā.

Konsultāciju dalībnieki apsprieda Baltijas valstu un Dienvidkorejas esošo sadarbību, kā arī perspektīvas sadarbībai ekonomikā, kultūrā, izglītībā, transporta un loģistikas jomās. Konsultāciju laikā tika pārrunāti 18.-19. oktobrī notikušā ASEM samita rezultāti, potenciālā sadarbība Eiropas un Āzijas tranzīta koridoros, kā arī iespējamā Dienvidkorejas iesaiste “Rail Baltica” projektā.

Puses atzinīgi novērtēja veiksmīgo sadarbību tūrismā, kultūrā un izglītībā, īpaši izceļot šī gada martā Hankuk Ārzemju studiju Universitātē atklātās jaunās mācību programmas “Baltijas studijas” un “Latviešu valoda”, kā arī 2016. gadā Latvijas Universitātē atvērto Korejas studiju programmu un Karaļa Sedžonga institūtu.

Pārrunājot reģionālos un drošības politikas jautājumus, puses apsprieda situāciju Korejas pussalā un tās risinājuma iespējas, kā arī citus reģionu ietekmējošus faktorus.

Latvijas delegāciju politiskajās konsultācijās vadīja Ārlietu ministrijas vēstnieks Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava. Dienvidkoreju pārstāvēja Ārlietu ministrijas Eiropas lietu ģenerāldirektors Džongs Kihongs (Jung Kihong).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā