Eiropas Savienības informācijas sniedzēji jau desmito reizi tiksies gadskārtējā forumā

01.11.2018. 09:45

2018. gada 2. novembrī Ārlietu ministrijā notiks ikgadējais Eiropas Savienības (ES) Informācijas sniedzēju forums, lai pārrunātu aktuālos ES jautājumus. Tajā pulcēsies dalībnieki no visas Latvijas, kas ikdienā Latvijas iedzīvotājus informē par Eiropas Savienību. Par šī gada foruma tēmām – Latvijas interesēm Eiropas Savienībā, ES nākotni un gaidāmajām Eiropas vēlēšanām – diskutēs valsts un pašvaldību ES informācijas kontaktpersonas, ES Informācijas punktu (ESIP) un Europe Direct Informācijas centru pārstāvji (EDIC), ES informācijas tīklu vadītāji, viedokļu līderi, Eiropas klubi skolās, mediju, NVO, kā arī privātā sektora pārstāvji.

Pasākuma dalībniekus uzrunās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja vietas izpildītājs Andris Kužnieks. Foruma darbu vadīs biedrības "Eiropas Kustības Latvijā" prezidents Andris Gobiņš. Atklāšanas panelī Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone runās par ES izaicinājumiem, turpmāko attīstību un Latvijas interesēm. ES informācijas sniedzējiem būs iespēja aktīvi piedalīties darbnīcās, kurās tiks pārrunāti aktuālie jautājumi un ierosinājumi šodienas Eiropai, tostarp populisms, Brexit un ES daudzgadu budžets 2021.-2027. gadam.

Gatavojoties Eiropas vēlēšanām 2019.gada 25.maijā, ES informācijas sniedzējiem tiks prezentēta platforma ŠoreizEsBalsošu.eu 

Jaunākie Eiropas Parlamenta Eirobarometra dati liecina, ka 73% Latvijas iedzīvotāju uzskata - dalība ES ir nesusi ieguvumus. 27% mūsu valstī piekrīt - manai balsij Eiropā ir nozīme. Tas ir par 6 procentpunktiem vairāk nekā šā gada aprīlī.

ES Informācijas sniedzēju forums notiek jau kopš 2008. gada, un to rīko biedrība "Eiropas Kustība Latvijā" sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Foruma mērķis ir sniegt aktuālāko informāciju par ES jautājumiem un veicināt ES informācijas sniedzēju pieredzes apmaiņu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā