Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies augsta līmeņa diskusijā "State of Europe"

10.10.2018. 09:39

No 2018. gada 10. līdz 12. oktobrim parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē piedalīsies domnīcas „Eiropas draugi” (Friends of Europe) organizētajā ikgadējā augsta līmeņa diskusijā “State of Europe” par aktuāliem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem.

Šogad dalībnieki tajā sniegs rekomendācijas un diskutēs par Eiropas nākotni līdz 2030. gadam. Uzmanība īpaši tiks pievērsta sešām jomām, kas tieši ietekmē ES nākotni: iedzīvotāju novecošana, revolucionārās tehnoloģijas, it īpaši digitalizācija un mākslīgais intelekts, jauno tirgu pieaugums un to ietekme uz ES uzņēmējdarbības konkurētspēju, migrācija un iedzīvotāju koncentrācija pilsētās, resursu izsmelšana un klimata pārmaiņas, ģeopolitikas aktualizētās tirdzniecības nesaskaņas un nodokļu konkurence.

Konferencē parlamentārā sekretāre arī vadīs diskusiju “How do we make Europe matter?”, kurā tiks meklētas rekomendācijas turpmākajai ES politikai, balstoties uz drošību, aizsardzību, ilgtspēju, kas ļaus nodrošināt pilsoņus un uzņēmumus ar nepieciešamo.

Diskusijas dalībnieku vidū būs Eiropas Komisijas prezidents Žans Kolds Junkers (Jean-Claude Juncker), vairāki ES komisāri – ES reģionālās politikas komisāre Korina Krecu (Corina Creţu), ES pētniecības, zinātnes un inovāciju komisārs Karloss Moedass (Carlos Moedas), ES Drošības savienības komisārs Džulians Kings (Julian King) –, kā arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančezs (Pedro Sanchez), Austrijas sieviešu, ģimenes un jaunatnes lietu ministre Juliāne Bognere-Štrausa (Juliane Bogner-Strauß), Igaunijas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju ministrs Renē Tammists (Rene Tammist), uzņēmēji, NVO pārstāvji un žurnālisti.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā