Latvijas un Vācijas Ārlietu ministriju dokumentu un arhīvu pārvaldības speciālistu konsultācijas

05.10.2018. 13:55

2018. gada 4. un 5. oktobrī Ārlietu ministrijā viesojās Vācijas Federālās Ārlietu ministrijas pārstāvji – Politiskā arhīva vadītāja Prof. Dr. Brīvkundze Elke fon Bēzelāgere (Elke Freifrau von Boeselager) un Dr. Brīvkungs Johanness fon Bēzelāgers (Johannes Freiherr von Boeselager). Vizītes mērķis bija  Latvijas un Vācijas Ārlietu ministriju dokumentu un arhīvu pārvaldības speciālistu konsultācijas. Tikšanos atklāja Latvijas Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktors, vēstnieks  Dr. Alberts Sarkanis.

Konsultāciju laikā tika pārrunāti elektronisko dokumentu un arhīvu pārvaldības jautājumi, vērtējot tos no Ārlietu ministriju skatupunkta, dokumentu digitalizācija, ilgtermiņa saglabāšana, izmantošana publiskajā diplomātijā, fizisko personu datu aizsardzības un citi jautājumi. Diskusiju vadīja Dokumentācijas pārvaldības departamenta direktore Eva Vijupe, piedaloties Informācijas tehnoloģiju departamenta direktoram Ilmāram Kamarūtam un abu departamentu darbiniekiem.

Dalībnieki apmeklēja arī Latvijas Nacionālo arhīvu, kur glabāšanā nodoti ārlietu dienesta vēsturiskie dokumenti no 1917. gada līdz 1990. gadam.

Latvijas un Vācijas Ārlietu ministriju arhīvu sadarbību plānots turpināt, veidojot kopīgus  publikāciju projektus, akcentējot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas, kā arī ar Latviju saistīto dokumentu izpēti Vācijas Federālās Ārlietu ministrijas Politiskajā arhīvā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā