Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju pirmo Baltu balvu saņem profesore un valodniece Laimute Balode

03.10.2018. 16:01

2018. gada 3. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), kas Rīgā ieradies darba vizītē. Dāvinājumā Tautas grāmatu plauktam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā L. Linkevičs pasniedza grāmatu “Neredzētā Lietuva” (“Neregėta Lietuva”). Svinīgā pasākumā kā pirmās Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu saņēmēju ārlietu ministri sveica profesori un valodnieci Laimuti Balodi par viņas neatsveramo ieguldījumu Baltu mantojuma saglabāšanā.

Divpusējās tikšanās laikā ārlietu ministri pārrunāja aktuālos divpusējos jautājumus, reģionālo enerģētikas un transporta projektu ieviešanu, kā arī apsprieda sadarbības drošības jomā paplašināšanas iespējas. Sarunā tika apspriesta arī abu valstu sadarbība savu interešu aizstāvībā nākamajā ES daudzgadu budžetā un Eiropas nākotne.

Pasniedzot Baltu balvu, Latvijas ārlietu ministrs pateicās Laimutei Balodei par gadu gaitā veiktajiem akadēmiskajiem pētījumiem baltu valodniecībā un ieguldījumu lietuviešu valodas un kultūras attīstībā Latvijā. Abi ministri atzīmēja, ka Laimute Balode bija vienīgā pretendente, kuru balvai izvirzīja gan Lietuvas, gan Latvijas puse.

Svinīgā pasākuma laikā ministri pauda pateicību visiem 11 šī gada balvas nominantiem par sniegto ieguldījumu Baltu mantojuma saglabāšanā: tulkotājiem Jurģim Algimantam Banevičam (Jurgis Algimantas Banevičius), Indrai Brūverei-Darulienei, Silvestram Gaižiūnam (Silvestras Gaižiūnas), profesoriem Alvīdam Butkum (Alvydas Butkus) un Zenonam Butkum (Zenonas Butkus), doktorantei Viktorijai Jonkutei (Viktorija Jonkute), skolotājām Ievai Križevicai un Ievai Valutkevičienei (Ieva Valutkevičiene) un žurnālistiem Skirmantam Pabedinskam (Skirmantas Pabedinskas) un Zinai Paškevičienei (Zina Paškevičiene). E. Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka nominanti pārstāv dažādas jomas – valodniecību, vēsturi, tulkošanu, pētniecību, izglītību, kā arī žurnālistiku.

Baltu balvas pasniegšanas ceremonijā ar priekšnesumu uzstājās Latvijas Diplomātiskais koris, izpildot lietuviešu dziesmu “Baltas paukštis” un latviešu dziesmu “Nevis slinkojot un pūstot”. Abi ministri bija vienisprātis, ka Baltu balva kļūs par skaistu tradīciju, kas veicinās abu kaimiņvalstu kultūras sakarus.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balva šogad tika pasniegta pirmo reizi, un tās mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu. Baltu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Ideju par Baltu balvu Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pirmo reizi izteica Baltu vienības dienā 2017. gada 22. septembrī. Saskaņā ar Baltu balvas konkursa nolikumu balvas pasniegšanu katru gadu pārmaiņus rīkos Latvija un Lietuva.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā