Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pasniegs pirmo Baltu balvu

02.10.2018. 08:02

2018. gada 3. oktobrī darba vizītē Latvijā ieradīsies Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius). Tikšanās laikā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču plānots pārrunāt divpusējās un reģionālās sadarbības attīstību, kā arī apmainīties viedokļiem par aktuālajiem jautājumiem reģiona drošības politikā un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā, īpašu uzmanību pievēršot nākamajam ES daudzgadu budžetam un sadarbībai ar Lielbritāniju pēc tās izstāšanās no ES. Lietuvas ārlietu ministrs L. Linkevičs pasniegs arī grāmatas dāvinājumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam.

Vizītes laikā ministri svinīgā ceremonijā pasniegs pirmo Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā, kopšanā un stiprināšanā. Pirmā balva simboliski tiek pasniegta 2018. gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmē valstu simtgades.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvas mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu. Baltu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Ideju par Baltu balvu Latvijas ārlietu ministrs un viņa Lietuvas kolēģis pirmo reizi izteica Baltu vienības dienā 2017. gada 22. septembrī.

 

Mediju ievērībai!

Plkst. 12.00 – Grāmatas dāvināšanas ceremonija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, klātesot Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam

Foto iespēja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3)

Plkst. 12.40 – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs ierodas Ārlietu ministrijā

Foto iespēja Ārlietu ministrijas foajē

Plkst. 14.40–15.00 – ministru kopīga preses konference (valoda: latviešu – lietuviešu)

Foto un video iespēja

Norises vieta: Ārlietu ministrijas Preses konferenču zāle

Plkst. 15.00 – 15.30 – Baltu balvas pasniegšanas ceremonija. Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru uzrunas (valoda: latviešu – lietuviešu)

Foto un video iespēja Ārlietu ministrijas foajē

Dalībai pasākumos Ārlietu ministrijā nepieciešama speciāla akreditācija. Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 2. oktobra plkst. 14.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Lūgums plānot savlaicīgu ierašanos, bet ne vēlāk kā 30 minūtes pirms katra pasākuma.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā