Ārlietu ministrs pauž gandarījumu par ASV ebreju organizāciju politisko atbalstu Latvijai

27.09.2018. 00:22

2018. gada 26. septembrī Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 73. sesijas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV ebreju organizācijām, kuras laikā puses pārrunāja Latvijas un Izraēlas attiecības, starptautisko attiecību aktualitātes, tostarp Tuvo Austrumu miera procesu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanas jautājumu.

E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par ASV ebreju organizāciju līdzšinējo politisko atbalstu Latvijai, kas palīdz sekmēt sadarbību arī starp Latviju un ASV. “Esam gandarīti par Latvijas un ASV attiecību stāvokli, jo notiek regulāri augsta līmeņa kontakti ar ASV administrāciju un Kongresu. Šā gada 3. aprīlī Baltajā namā notika Baltijas valstu un ASV prezidentu samits, kad kopīgi atzīmējām Baltijas valstu simtgadi un akcentējām Baltijas valstu un ASV ilgtermiņa partnerības nozīmi,” akcentēja Latvijas ārlietu ministrs.

Tāpat ministrs vērsa uzmanību uz Latvijas aktīvo politisko dialogu ar Izraēlu, kam par apliecinājumu ir fakts, ka š.g. 24. augustā Viļņā notika Baltijas valstu un Izraēlas premjerministru tikšanās.

Puses arī pārrunāja naida runas un antisemītisma izpausmi pasaulē. Ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz Latvijas likumdošanu. Lai gan Latvijas normatīvajos aktos nav atsevišķi minēts antisemītisms, tomēr pašreizējais juridiskais ietvars nepieļauj nekādas rasisma vai ksenofobijas izpausmes kā tādas, jo Latvijas Krimināllikums noteic kriminālatbildību par nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu. Papildus tam, jau 1990. gada 19. septembrī Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par genocīda un antisemītisma nosodījumu un nepieļaujamību Latvijā”.

Informācijai:

Ministrs tikās ar ASV ebreju organizācijas pārstāvjiem no Anti-Defamation League, B'nai B'rith, Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations, National Coalition Supporting Eurasian Jewry, World Jewish Congress, The World Jewish Restitution Organization un American Jewish Committee.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā