Edgars Rinkēvičs aicina attīstīt Latvijas un Tunisijas ekonomisko sadarbību

25.09.2018. 21:42

2018. gada 25. septembrī Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 73. sesijas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Tunisijas ārlietu ministru Hamīsu Džināuī (Khemaies Jhinaoui), kuras laikā puses pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, tostarp sadarbību ekonomikā un starptautiskajās organizācijās.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz Latvijas un Tunisijas ekonomiskās sadarbības potenciālu un aicināja iepazīt Latviju kā topošo Ziemeļeiropas reģiona inovāciju un tehnoloģiju platformu, kurā tiek ražoti konkurētspējīgi produkti ar pasaules līmeņa kvalitāti.

Ministrs pauda Latvijas vēlmi starp abu valstu Satiksmes ministrijām noslēgt līgumu par starptautiskajiem pasažieru un kravu pārvadājumiem.

E. Rinkēvičs ielūdza Tunisijas ārlietu ministru apmeklēt Latviju. “Jūsu vizītes laikā Latvijā mums būtu iespēja paplašināt līgumtiesisko bāzi, noslēdzot Konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem,” pauda E. Rinkēvičs.

Tāpat E. Rinkēvičs aicināja nākamgad organizēt pirmās Latvijas un Tunisijas politiskās konsultācijas.

Informācijai:

Tunisija atzina Latvijas neatkarību 1991. gada 2. septembrī, bet diplomātiskās attiecības tika dibinātas 1992. gada 26. jūnijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā