Ārlietu ministrijā notiek ikgadējās diplomātu mācības Latvijas uzņēmumu eksportspējas veicināšanai

19.09.2018. 15:31

No 2018. gada 19. līdz 20. septembrim Rīgā norisinās ikgadējās mācības diplomātiem ekonomiskajos jautājumos. Tās tiek organizētas, lai veicinātu diplomātu un uzņēmēju sadarbību, gan apgūstot ārvalstu tirgus, gan apmainītos ar līdzšinējo veiksmīgo pieredzi. Dalībniekus uzrunāja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.

Programmas ievadā dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētā profesora un Ilgtspējīga biznesa centra direktora Arņa Saukas lekciju “Ceļā uz produktīvu biznesa vidi: stāsts par Latviju”.

Pārrunājot aktuālos jautājumus inovāciju jomā, diplomāti tikās ar Ministru prezidenta padomnieku ekonomikas jautājumos Arti Grinbergu, SIA Latvijas Mobilais Telefons viceprezidentu Ingmāru Pūķi un Latvijas Valsts meži pārstāvi Katrīnu Ameriku.

Par aktualitātēm Latvijas finanšu sistēmā informēja Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Kļaviņa un Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

Apspriežot Latvijas transporta savienojamības jautājumus, diplomāti tiekas arī ar VAS “Starptautiskā lidosta Rīga”” un AS “airBaltic” pārstāvjiem, kā arī uzzinās par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras izstrādāto Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju.

Ar Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja vietnieci Ditu Danosu tiks pārrunātas Latvijas dizaina eksporta iespējas un aktualitātes.

20. septembrī Latvijas diplomāti apmeklēs Liepāju, tiksies ar pilsētas vadību un Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvjiem, iepazīsies ar Liepājas ostu, Karostas industriālo parku, kā arī tiksies ar Liepājas mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem.

Mācībās piedalās vairāk nekā 40 Latvijas diplomātu no 33 pasaules valstīm. Tās tiek rīkotas sadarbībā ar Valsts administrācijas skolas īstenotā ESF projekta Nr.3.4.2.0/15/I/001 “Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide labāka regulējuma izstrādē mazo un vidējo komersantu atbalsta jomā” atbalstu.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā