Ārlietu ministrs dosies uz Rumāniju dalībai Trīs jūru iniciatīvas samitā

14.09.2018. 16:05

2018. gada 17. un 18. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Trīs jūru iniciatīvas samitā (Three Seas Initiative) Bukarestē, Rumānijā.

Samita laikā plānotas diskusijas par Eiropas Savienības (ES) nākotni, vienotību, izaugsmi, savienojamību transporta, enerģētikas un digitālajā jomā, kā arī par ES attiecībām ar ASV. Paredzēta arī ārlietu ministra tikšanās ar Rumānijas premjerministri Vioriku Dančilu (Viorica Dăncilă), lai pārrunātu Latvijas un Rumānijas divpusējo attiecību un starptautiskās politikas aktuālos jautājumus.

Informācijai

Trīs jūru iniciatīva tika ierosināta 2015. gadā, lai veicinātu vienotību un konverģenci starp ES dalībvalstīm ar uzsvaru uz infrastruktūru, enerģētiku un digitālo savienojamību. Trīs jūru iniciatīvu veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski atrodas starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru: Latvija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija un Ungārija.

Pirmais samits notika Horvātijā 2016. gadā pēc Horvātijas prezidentes Kolindas Grabaras-Kitarovičas iniciatīvas, savukārt otrais samits norisinājās 2017. gadā Polijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā