Parlamentārā sekretāre ar Eiropas Parlamenta deputātiem diskutēs par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam

10.09.2018. 16:58

No 2018. gada 11. līdz 13. septembrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Strasbūrā, kur norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Parlamentārajai sekretārei plānotas vairākas tikšanās ar EP deputātiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) darbakārtības jautājumus.

Centrālais jautājums šajās tikšanās būs ES daudzgadu budžets 2021.-2027. gadam. Plānots, ka Z. Kalniņa-Lukaševica ar deputātiem apspriedīs Latvijai būtiskos elementus nākamā ES daudzgadu budžetā, tostarp Kohēzijas politiku, Kopējo lauksaimniecības politiku un Eiropas savienošanas instrumenta finansējumu.

Vizītes laikā Z. Kalniņai-Lukaševicai paredzēta tikšanās ar EP Eiropas Tautas partiju (EPP) grupas deputātu un ziņotāju EP Budžeta komitejā par ES daudzgadu budžeta 2021.-2027. gadam jautājumiem Janu Olbrihtu (Jan Olbrycht). Parlamentārā sekretāre tiksies arī ar Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības (ALDE) grupas deputātu, EP viceprezidentu Pāvelu Teličku (Pavel Telička), EP Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses (S&D) grupas priekšsēdētāja vietnieci Izabellu Tomā (Isabelle Thomas), kā arī EPP deputātu un ziņotāju EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā par programmu “Apvārsnis Eiropa” Kristianu Ēleru (Christian Ehler).

Ar EPP deputātu un ziņotāju EP Attīstības komitejā Kristianu Danu Predu (Christian Dan Preda) parlamentārā sekretāre apspriedīs Latvijai būtisko finansējumu ES kaimiņu reģioniem Kaimiņattiecību, attīstības un starptautiskās sadarbības instrumentā 2021.-2027. gadam.

EP plenārsesijas darbakārtībā paredzēta Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana-Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) ikgadējā runa par stāvokli ES. Plenārsēdē būs arī diskusija ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru (Alexis Tsipras) par Eiropas nākotni. EP deputāti plāno arī diskutēt par ES Kiberdrošības aktu.

EP plenārsesija Strasbūrā notiek reizi mēnesī, izņemot augustu, un tā ilgst četras dienas – no pirmdienas līdz ceturtdienai. Papildu sesijas tiek rīkotas Briselē.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā