Edgars Rinkēvičs: enerģētika ir gan Eiropas drošības, gan transatlantisko attiecību jautājums

27.08.2018. 10:21

2018. gada 26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Minhenes drošības konferences un ONS (Offshore Northern Seas Foundation) nodibinājuma organizētajā konferencē Stavangerā par enerģētikas drošības jautājumiem. Ministrs piedalījās arī augsta līmeņa apaļā galda diskusijā par enerģētikas politikas tendencēm globālā mērogā un to ietekmi uz ģeopolitisko situāciju, nacionālo valstu enerģētikas kompānijām un tehnoloģiju ražotājiem. 

 Konferences laikā ministrs pauda bažas par Nord Stream 2 projektu, kas draud palielināt atkarību no viena dominējoša piegādātāja un piegādes ceļa, kas ir pretrunā Enerģētikas Savienības principiem. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka vienīgais veids, kā risināt šos jautājumus ES līmenī, ir atbalstīt enerģijas piegādes avotu dažādošanu un attīstīt ES iekšējo enerģijas tirgu. Turklāt enerģētika ir ne tikai Eiropas drošības jautājums, bet arī transatlantisko attiecību jautājums. Nord Stream 2 var kļūt par vienu no sadursmes punktiem transatlantiskajās attiecībās.

E.Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka Latvija un pārējās Baltijas valstis ir daudz paveikušas ceļā uz integrāciju ES enerģijas tirgū, līdz ar to Baltijas valstis vairs nevar uzskatīt par “enerģētikas salām”. Ministrs norādīja, ka Latvija ir ieguldījusi ievērojamas pūles, lai mazinātu atkarību no viena piegādātāja. Latvijas prezidentūras laikā ES tika aizsākts darbs pie Enerģētikas Savienības izveides, un šajos gados ir ieguldīts būtisks darbs ES iekšējā enerģijas tirgus uzlabošanā un energodrošības veicināšanā, norādīja ministrs. Tomēr joprojām ir jautājumi, ar kuriem ES ir jāturpina nopietni strādāt. Būtiski, ka enerģētikā arvien lielāka loma ir drošības perspektīvai.

Informācijai

Minhenes drošības konference un ONS reizi divos gados organizē konferenci, kurā tiek diskutēts par enerģētikas drošības izaicinājumiem un enerģētikas tirgiem, vērtējot situāciju gan no ģeopolitiskā, gan no industrijas skatījuma. Tajā piedalās augsta līmeņa profesionāļi, politiķi un starptautisko organizāciju pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā