Ārlietu ministrija atbalsta ASV valsts sekretāra Maika Pompeo 25. jūlija paziņojumu “Krimas deklarācija”

26.07.2018. 10:01

Ārlietu ministrija pauž stingru atbalstu ASV valsts sekretāra 25. jūlija paziņojumam “Krimas deklarācija”. Tajā ASV kārtējo reizi apliecina savu nelokāmo nostāju un atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai. Deklarācija apstiprina ASV ārpolitikas principu konsekvenci un nemainīgumu.

Zīmīgi, ka ASV Krimas deklarācija ir pieņemta neilgi pēc 23. jūlija. Tas ir Baltijas valstīm svarīgs datums, kad atzīmējam Samnera Velsa deklarācijas gadadienu. Samnera Velsa deklarācija 1940. gadā aizsāka ASV neatzīšanas politiku PSRS īstenotai Baltijas valstu okupācijai.

ASV valsts sekretārs M. Pompeo Krimas deklarācijā, atsaukdamies uz Samnera Velsa deklarāciju, paziņo, ka ASV turpinās savu Krimas aneksijas neatzīšanas politiku tik ilgi, kamēr Ukrainas teritoriālā integritāte netiks atjaunota.

Ārlietu ministrija atgādina, ka Latvija neatlaidīgi un principiāli īsteno Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes atbalsta politiku un nosoda Krievijas Federācijas nelikumīgo Krimas aneksiju. Latvijas politika ir spēkā kopš 2014. gada 1. marta, kad Latvijas Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidente un ārlietu ministrs nāca klajā ar kopīgu paziņojumu “Par Krievijas iejaukšanos Ukrainā”, un 2014. gada 6. marta Saeimas paziņojuma “Par Krievijas agresiju Ukrainā”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā