Darba vizītē Latvijā ieradīsies Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministre

18.07.2018. 18:23

2018. gada 20. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri Šērliju Ajorkoru-Botčveju (Hon. Shirley Ayorkor Botchwey), kura Latvijā ieradīsies darba vizītē. Tikšanās laikā plānots apspriest Latvijas un Ganas divpusējo attiecību aktualitātes - sadarbību ekonomikas, tirdzniecības, IKT, izglītības un zinātnes, uzņēmēju kontaktu veicināšanas u.c. jomās. Paredzēts arī pārrunāt reģionālās aktualitātes un valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Ganas ārlietu ministre darba vizītes laikā tiksies arī ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti un Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri. Tāpat vizītes laikā plānots arī Nacionālā vēstures muzeja apmeklējums un grāmatas dāvinājuma pasniegšana Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam. Savukārt ministres delegācijas pārstāvji tiksies arī ar Latvijas nevalstiskās organizācijas “Zaļā brīvība” pārstāvjiem, kuri īsteno sociālās uzņēmējdarbības projektu Ganā.

Gana ir viens no Latvijas lielākajiem tirdzniecības partneriem Rietumāfrikā un Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri darba vizītē pavadīs arī uzņēmēju delegācija, kas piedalīsies Latvijas-Ganas biznesa forumā š.g. 19.-20. jūlijā. Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizētajā biznesa forumā ir paredzēts pulcēt ap 16 uzņēmējiem no Ganas un ap 30 uzņēmējiem no Latvijas. Uzņēmēju delegācijai paredzēta tikšanās ar izglītības sektora pārstāvjiem, kā arī viesošanās dažādos farmācijas un IKT uzņēmumos.

Š. Ajorkora-Botčveja ir Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministre kopš 2017. gada 28. janvāra. Iepriekš bijusi ārlietu un reģionālās integrācijas ministra vietniece. Š. Ajorkora-Botčveja ir beigusi Vestminsteras Universitāti un Ganas Valsts universitāti. 

 

Mediju ievērībai!

Plkst. 12.00 – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sagaida Ganas ārlietu un reģionālās integrācijas ministri Šērliju Ajorkoru Botčveju Ārlietu ministrijā

Foto un video iespēja Ārlietu ministrijas foajē

Plkst. 14.00 - 14.25 – ministru kopīga preses konference (valoda: latviešu – angļu)

Foto un video iespēja

Norises vieta: Ārlietu ministrijas Preses konferenču zāle

Dalībai pasākumos nepieciešama speciāla akreditācija. Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 19. jūlija plkst. 15.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Lūgums plānot savlaicīgu ierašanos, bet ne vēlāk kā 30 minūtes pirms katra pasākuma.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā