Ārlietu ministrs NATO Briseles samitā spriedīs par alianses drošības izaicinājumiem

10.07.2018. 16:51

11. un 12. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies NATO samitā Briselē, kurā plānots tālāk stiprināt alianses aizsardzības un atturēšanas spējas, atbildot uz tradicionālajiem un hibrīdajiem apdraudējumam. Latvijas interesēs ir nodrošināt, ka ar samita lēmumiem tiek tālāk nostiprināta NATO klātbūtne mūsu reģionā un turpinās 2014. gada Velsas un 2016. gada Varšavas  samitos sāktais darbs. Briseles samitā paredzēts pievērsties arī turpmākiem soļiem aizsardzības nodrošināšanā, cīņā pret terorismu un sadarbībā ar partnervalstīm.

Līdzās samita darba sesijām Edgars Rinkēvičs piedalīsies arī atsevišķā NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas veltīta sadarbībai ar alianses dienvidu partneriem. Tāpat NATO samita laikā ministram paredzēta dalība Starptautiskās koalīcijas ISIL/Daesh sakāvei sanāksmē, kas notiks pēc ASV valsts sekretāra un NATO ģenerālsekretāra iniciatīvas. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā