Latvijas ārlietu ministrs tiekas ar Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Enco Moavero-Milanēzi

03.07.2018. 17:43

2018. gada 3. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Enco Moavero-Milanēzi (Enzo Moavero Milanesi), kurš Latvijā ieradies Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas (Sergio Mattarella) valsts vizītes delegācijas sastāvā. Sarunas laikā tika apspriesti migrācijas jautājumi, Eiropas Savienības paplašināšanās, drošības un finanšu jautājumi.

E. Moavero-Milanēzi uzsvēra, ka Itālijai šobrīd ir ļoti aktuāla migrācijas problēma, kuru tā vēlas risināt ES. Ministrs sacīja, ka sagaida solidāru un vienotu ES pieeju šīs problēmas risināšanā. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka Latvija ir solidāra ar ES dalībvalstīm, piedaloties ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmā, FRONTEX operācijās, Eiropas Patvēruma atbalsta biroja darbā un Sophia operācijā Vidusjūrā. E. Rinkēvičs novērtēja Itālijas ieguldījumu migrācijas izaicinājumu risināšanā.

Tikšanās gaitā E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību palielināt finansējumu ES kohēzijas politikai un kopējai lauksaimniecības politikai, kā arī laicīgi pabeigt sarunas par ES budžetu, lai uzsāktu jauno ES fondu plānošanas periodu. Pašreizējais piedāvājums ES daudzgadu budžetam Latviju neapmierina, jo finansējums nav sadalīts līdzvērtīgi. E. Moavero-Milanēzi atzīmēja, ka Itālijai ir līdzīga pozīcija attiecībā uz ES daudzgadu budžetu nākamajam periodam.

Latvijas ārlietu ministrs pateicās par Itālijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, īpaši par dalību NATO kaujas grupā, kā arī uzsvēra nepieciešamību to turpināt. E. Rinkēvičs norādīja, ka gaidāmajā NATO samitā Briselē jāturpina Velsas un Varšavas lēmumu ieviešana, kā arī NATO politika attiecībās ar Krieviju. Arī E. Moavero-Milanēzi izteica cerību, ka NATO samits nesīs rezultātus drošības izaicinājumu risināšanā.

Abi ministri izteica gandarījumu par panākto Grieķijas-Maķedonijas vienošanos par Maķedonijas nosaukuma maiņu, kas paver iespējas pievienoties ES un NATO. E. Rinkēvičs norādīja, ka ES ir jābūt atvērtai durvju politikai attiecībā uz Balkānu valsts centieniem pievienoties ES, turklāt jāatrod veidi, kā stiprināt sadarbību ar Balkānu valstīm.

Līdztekus ministri sarunās apsprieda Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES un izteica cerību, ka tiks panākta ātra vienošanās par atlikušajiem izstāšanās jautājumiem, lai varētu šo procesu virzīt tālāk.

No 2. jūlija līdz 4. jūlijam Latvijā valsts vizītē ir ieradies Itālijas prezidents. Vizītes laikā notiek tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ministru prezidentu Māri Kučinski.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā