Romā norisinās Latvijas un Itālijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

28.06.2018. 18:45

2018. gada 28. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs Romā tikās ar Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas ģenerālsekretāri Elizabetu Belloni (Elisabetta Belloni). Konsultācijās notika viedokļu apmaiņa par drošības politikas aktualitātēm un gaidāmo NATO samita dienaskārtību, ES jautājumiem, kā arī Latvijas un Itālijas divpusējās sadarbības aktualitātēm.

A. Pildegovičs augstu novērtēja sadarbību drošības jomā ar Itāliju. Pēdējos gados tā ir kļuvusi daudz intensīvāka, nodrošinot Itālijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kurā ir 160 karavīri no Itālijas. Valsts sekretārs uzsvēra nepieciešamību to turpināt. E. Belloni uzsvēra, ka ir svarīgi risināt drošības jautājumus attiecībā uz Baltijas valstīm.

Vienlaikus ne mazāk būtiski ir šī jautājuma aspekti saistībā ar ES dienvidiem, īpaši migrāciju no Lībijas. Ģenerālsekretāre norādīja, ka ir svarīgi ievērot 360 grādu pieeju NATO ietvaros, lai saglabātu solidaritāti starp partneriem.

Tāpat notika domu apmaiņa par aktuāliem ES jautājumiem, tostarp ES daudzgadu budžetu. Latvijai ir svarīgi palielināt finansējumu Kohēzijas politikai un Kopējai lauksaimniecības politikai.

Latvijas un Itālijas divpusējo attiecību kontekstā valsts sekretārs izteica gandarījumu par gaidāmo Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas (Sergio Mattarella) valsts vizīti Latvijā 3. jūlijā.

Vizītes laikā Andrejs Pildegovičs un Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā atklāja izstādi “Latvija un Itālija – 100 gadi draudzības” un digitālo izstādi “Itālijas loma Latvijas valsts tapšanā un Latvijas un Itālijas divpusējās attiecības starpkaru periodā”.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā