Edgars Rinkēvičs: demokrātiski un ekonomiski spēcīga Ukraina ir visas Eiropas interesēs

27.06.2018. 12:30

2018. gada 27. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kopenhāgenā piedalījās Dānijas un Ukrainas valdību organizētā konferencē par Ukrainas reformu procesu.

Uzrunājot klātesošos, E. Rinkēvičs vērsa uzmanību uz jau notikušo reformu procesu Ukrainā. “Pašreizējās reformas tiek veiktas, risinot sarežģītu ekonomisko un drošības situāciju valstī. Konflikts Ukrainas austrumos joprojām ir nopietns izaicinājums Ukrainai. Tādēļ ir svarīga Minskas līgumu pilnīga īstenošana, ko veic visas iesaistītās puses,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Ministrs norādīja uz Ukrainas valdības panākumiem decentralizācijas un valsts pārvaldes, publisko iepirkumu, valsts uzņēmumu pārvaldes, veselības aprūpes, izglītības un pensiju reformu jomās.

“Lai reformas būtu veiksmīgas, Ukrainas tautai ir jājūt atbalsts gan cīņā par savas valsts brīvību, neatkarību un teritoriālo nedalāmību, gan Ukrainas politieslodzīto Krievijā atbrīvošanu. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāsniedz lielāks atbalsts,” konferencē sacīja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir nonākušas pie vienotas izpratnes par atbalstu Ukrainai tās transformācijas ceļā. Latvija ne tikai piedāvā pilnīgu politisko atbalstu Ukrainas ciešākai integrācijai ES, bet arī sniedz praktisku palīdzību, daloties reformu pieredzē ar Ukrainu, īpaši reģionālās reformas, lauksaimniecības un korupcijas apkarošanas jomās, kā arī īstenojot izglītības projektus.

“Eiropas Savienība ir paplašinājusi savu atbalstu ar stingru pārliecību, ka demokrātiski un ekonomiski spēcīga Ukraina ir visas Eiropas interesēs,” noslēgumā sacīja E. Rinkēvičs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā